середа, 5 жовтня 2016 р.

Як підвищити самооцінку своєї дитини





Як допомогти дитині повірити у свої сили?
Людині нелегко підтримувати здорову самооцінку, але особливо важко це зробити батькам, які більшу частину свого часу присвячують турботам про безпеку та щастя своєї сім’ї. однак експерти стверджують, що здорова самооцінка батьків безпосередньо впливає на самооцінку дитини. Тому, моделюючи її, ви навчите своїх дітей добре розуміти себе й відчувати.
Дослідження також показали, що діти, які перебувають у гармонії із самими собою, успішніші в школі. Хочете дізнатися, як і можна допомогти своїй дитині підвищити і самооцінку? Пропонуємо поради, які ста­нуть вам ефективними помічниками в цій; важливій справі.
Пам'ятайте, що всі ми робимо помилки. Важливо не забувати, що ніхто не досконалий. Коли ви вимагаєте від своїх дітей і досконалості, це викликає в них тривогу й і депресію. Вони відчувають, що ніколи не зможуть досягти таких висот. Установіть у своїй родині нове правило: важливіше намагатися стати доволі хорошим, аніж прагнути ідеальності й, не досягнувши її, почуватися кепсько.
Зверніть увагу на те, про що говори­те. Будьте уважні до того, що ви кажете у присутності ваших дітей. Негативні коментарі, які ви висловлюєте про себе, діти запам'ятають і потім будуть відтворювати їх. але вже на свою адресу. Коли ваші діти по­руч, завжди кажіть про себе доброзичливо (й за їх відсутності також будьте поблажливі до себе).
Навчайте поважати інших. Ставтеся до дітей з повагою. Це не означає, що ви повинні їм потурати, це означає, що в розмові ви не станете їх переривати, а вислу­хаєте уважно. Звертайтеся до них з любов'ю. Не важливо, скільки років вашій дитині, з нею все одно треба розмовляти з повагою.
Обійміть свою дитину. Прихильність дає зрозуміти вашій дитині, що ви її любите й вона гідна вашої любові. Пам'ятайте, що підліткам потрібно стільки ж обіймів, скільки й маленьким дітям, якщо не більше.
Дотримуйте своїх обіцянок. Батьки, які ніколи не приходять вчасно або постійно змінюють свої плани, ростять недовірливих дітей. Якщо ви не можете довіряти іншим, то й себе не зможете добре відчути. Якщо ви самі виросли в сім'ї, де не дотримували слова, змініть цю ситуацію заради своєї дитини.
Покладіть на дитину відповідальність. Батьки повинні доручити дитині якусь справу вдома й простежити за тим, щоб вона була попереджена про негативні і наслідки, які чекатимуть на неї в разі її невиконання. Так дитина почне усвідомлювати, і що вона є важливою частиною сім'ї, а її і невеликі обов'язки – посильний внесок у справу сімейного добробуту. Батьки, які не залучають дітей до роботи вдома, вихову­ють дітей, які думають, що вони насправді і нічого не значать для сім'ї. Це призводить І до сімейних розладів.
Проявіть інтерес до захоплень вашої дитини. Будь-який інтерес, який проявляє ваша дитина, – це можливість підвищити її самооцінку.
Порозмовляйте з нею докладніше про те, чим вона цікавиться. Вислухайте її. Купіть їй книжки, відведіть у відповідні музеї чи запишіть у гурток, де діти поділяють такі ж інтереси.
Коли ви проявляєте інтерес до захоплень вашої дитини, то дозволяєте їй відчути себе цінною й важливою. Це сприяє її допитливості. Діти зі здоровою самооцінкою більш ініціативні, тому що не бояться ризи­кувати, їх не лякають невдачі, а навіть якщо вони й виникають, діти їх сприймають і переборюють спокійно та впевнено.
Виховати здорову дитину – дуже важливо. Здорові мама й тато потенційно гарантують їй повноцінну самосвідомість і самооцінку. Якщо ви виросли в сім'ї, де не було прий­няття та прихильності, навчити дитину любити може стати важким завданням. Але ніколи не можна здаватись. Робіть щодня бодай один маленький крок, і цим ви вже забезпечите своїй дитині успіх.
         При підготовці статті був використаний матеріал з газети «Факт».

Г. Недвецька, завідуюча бібліотекою-філією №13       

        

Немає коментарів:

Дописати коментар