неділя, 28 листопада 2021 р.

Цікава інформація про нарахування пенсії

Коли записи в трудовій потребують додаткової перевірки

Працівники Пенсійного фонду, перевіряючи трудову книжку, керуються Інструкцією про порядок ведення трудових книжок праців­ників, затвердженою наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту на­селення України від 29.07.1993 №110.

Тож за яких обставин фахівці Фонду можуть додатково перевіряти достовірність записів, зроблених у трудовій книжці?

І. Якщо в трудовій книжці неправильно написано ваші ім'я, прізвище або дату народження. Іноді в пенсіонерів, котрі ма­ють ID-картку, у якій інформацію зазначено лише українською мовою (на відміну від паперового пас­порта, де персональні дані написано і українською, і російською мовами), можуть виникнути певні про­блеми, пов'язані з невідповідністю паспортних осо­бових даних із записом у трудовій книжці. Адже тру­дові книжки здебільшого видавали ще за Радянсько­го Союзу й виписували російською мовою. За таких обставин у Фонді вас можуть попросити довести, що ця трудова книжка ваша. Зазвичай для цього достат­ньо довідки, що підтверджувала б хоча б один період роботи, за­писаний у трудовій книжці.

2 Записи в трудовій книжці зроблено не за встановленим порядком. Наприклад, є виправлення, не оформлене належним чином: у графі «під­става внесення запису» не зазначено дату і номер наказу чи іншого розпорядчого доку­мента або ж є виправлення, не завірене на­лежним чином. За таких обставин потрібен додатковий документ, який підтверджував би факт вашої роботи на цьому підприєм­стві протягом зазначеного в трудовій книжці періоду. Зазвичай це витяг із наказу про при­значення на роботу чи звільнення з неї.

 З  Дати записано римськими цифрами. Така обставина також може бути приво­дом для додаткової перевірки. За­писи мають датуватися лише араб­ськими цифрами (так зазначено в пункті 2.4 Інструкції). У такому разі працівники Фонду мають зверну­тися на підприємство й подати за­пит на отримання наказу, за яким людину призначали чи звільняли з роботи. Якщо наказ не зберігся, фахівці попросять надати їм копії відомостей про нараховану заро­бітну плату.

4  Виправлення в нумерації записів.

Якщо вони є, дивляться, ко­ли було зроблено виправлен­ня, печаткою якої організаціїїх завірено й на підставі яких до­кументів. Якщо такої інформа­ції немає, правдивість записів також перевірятимуть.

5 Якщо між датою звільнення і датою наказу про звільнення великий проміжок часу. Таке може статися, якщо люди­на працювала в спеціальних умовах, на­приклад у районах Крайньої Півночі, і брала відпустку з подальшим звільнен­ням. Тоді справді може скластися ситуа­ція, коли наказ про звільнення датовано ранішим числом, аніж саме звільнення, бо додається період перебування у від­пустці. Однак це стане зрозуміло тоді, коли фахівці отримають витяг із нака­зу про звільнення.

6 Якщо на записі про звільнення немає печатки або її відбиток нечіткий. Також уточнювальні довідки з місця роботи потрібні, якщо печатка на записі про прийняття на роботу не збігається з печаткою на записі про звільнення й водночас немає запису про реор­ганізацію підприємства, що пояснював би такі відмінності. Крім того, фахівці Фонду обов'язково перевірятимуть пері­оди роботи до 1992 року, зокрема, чи завіре­но їх печаткою з гербом чи іншими реквізитами України (а не Україн­ської РСР чи СРСР).

7  Якщо записи в трудовій книжці виправлено маркером або заклеєно па­пером. Таких виправлень не перед­бачено в Інструкції, тому їх наявність, найімовірніше, також стане приво­дом для додаткової перевірки.

               Якщо фахівці Пенсійного фонду повідомили,що записи у вашій трудовій книжці потребують додаткової перевірки, не варто панікувати. Пенсійники самі роблять запити в установи чи організації, у яких ви працювали, і чекають відповіді на них. Однак, якщо ви можете отримати потрібну довідку швидше, зробіть це. Так ви пришвидшите процедуру призначення вашої пенсії.

У будь-якому разі, періоди страхового стажу, крім трудової книжки, підтверджують витягами з наказів про призначення на роботу, довідками про заробітну плату. А якщо підприємство ліквідовано і немає його правонаступника, то довідками з архіву, куди підприємство зобов’язане передати документацію.  

 

При підготовці статті був використаний матеріал з джерела «Пенсійний кур’єр» рубрика «Пенсійний гід»

Завідуюча бібліотекою-філією №13                     Г. Недвецька

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар