середа, 24 квітня 2019 р.

33 річниця з дня трагедії на Чорнобильській АЕС


Екологічна година «Журбою серце не спалити»

Не можна ні про що мовчати,
Горить тривогою чоло.
Ц і вірші, роздуми і факти –
Це все було, було, було…

Аварія на Чорнобильській АЕС стала однією з найбільших техногенних катастроф у світі. Наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто, ризикуючи своїм здоров'ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

24 квітня 2019 року з нагоди 33-х річчя з дня трагедії на Чорнобильській АЕС в ЗОШ №14 з учнями 7-х класів відбулася екологічна година «Журбою серце не спалити». Книги, які були представлені на виставці: «Полин – сльозою омивається душа» допомогли учням більш змістовно та чітко зрозуміти всі наслідки  страшної трагедії, яка відбулася в Україні 33 роки назад. Молодь побачила презентацію про події тих років, почула пісні відомих авторів та вірші у виконанні своїх однокласників.




Наприкінці заходу класні керівники Зінчук Алла Іванівна та Моцна Ірина Володимирівна висловили свої думки з приводу страшної трагедії.
Священна пам'ять про всенародний подвиг ніколи не зітреться з історії людської, не згасне у віках.
Хай стане мир міцнішим у стократ,
Хай над землею чисте небо буде.
 Чорнобиль – попередження, набат,
Його уроків людство не забуде.

Зав. бібліотекою-філією №13           Г.Недвецька


пʼятниця, 19 квітня 2019 р.

Корисні поради: яблуневі листочки


ЧАЙ ІЗ ЛИСТОЧКІВ ЯБЛУНІ ЗМІЦНИТЬ ІМУНІТЕТ


Ще наші предки добре знали, що листочки і яблуні, заготовлені до початку цвітіння дере­ва, можуть принести нашому організму чи­мало користі.
Якщо пити чай, заварений на сухих яблуневих листочках, то в холодну пору року можна не боятися сезонних | захворювань. Тому щовесни потрібно заготовляти  листочки. Су­шити їх потрібно у темному місці, яке гарно провітрюєть­ся. Поки в листі зберігається волога, його слід ворушити, щоб сировина не зіпсувалася.
Та­ким чином користь листя повністю збережеться. Якщо доведеться су­шити у електросушарці, краще не виставляти температуру вище як 45 °С. Повністю висушене листя подрібнюють і пересипають у скля­ні банки для зберігання, можна сировину перекласти у полотняні мішечки і зберігати до наступної весни.
Отож, починаючи з осені, потрібно готувати узвари із су­хофруктів та компоти. Ледве вони закиплять, зняти із плити й додати листочки яблуні. Коли потрібен по­тогінний напій, то листочки краще залити окропом, настоювати 5-7 хвилин – і вітамінний чай готовий.
Окрім цього, сухі листочки ма­ють чітко виражену протизапальну дію. Тому їх варто застосувати при лікуванні порушень роботи шлун­ково-кишкового тракту, гастриту, виразкового ураження шлунку та кишечника.
При кашлі слід приготувати ось такий напій. Подейкують, що цей рецепт прийшов до нас ще із ча­сів Київської Русі. Отож, потрібно порізати три неочищені яблука на пластинки і залити літром окропу. Поставити на вогонь і, довівши до кипіння, кип'ятити 10 хвилин на слабкому вогні. А тоді додати дві столові ложки сухих листочків і від­ставити з вогню. Коли напій трохи охолоне, додати скибку лимона та натуральний, високоякісний мед за смаком.
Знавці народної медицини ра­дять у холодну пору готувати чай із листям яблуні. Такий напій чудово зміцнить імунітет. Його можна замо­розити і кубиками льоду протирати шкіру обличчя, шиї та зони деколь­те – завдяки цьому вона отримає вітаміни й буде пружною та здоро­вою.

При підготовці статті був використаний матеріал з газети «Батьки і діти». (Сторінку підготував Микола БАЙДА)

Завідуюча бібліотекою-філією №13                      Г. Недвецька

середа, 17 квітня 2019 р.

ЗДОРОВ'Я РОДИНИ


БЕРЕЗОВИЙ СІК – І СМАЧНО, І КОРИСНО!


У березовім гаю нині людно. То тут, то там когось видно: одні роблять отвори у стовбу­рах білокорих красунь-берізок, а інші вже зливають сві­жий сік у пластикові каністри.
 Саме зараз час заготовляти сльози берізки, як ще називають бе­резовий сік. Його найкраще пити відразу біля дерева, бо з часом він втрачає свої чудодійні лікуваль­ні властивості. Так-так, це не лише смаколик, але і знаний у народі лі­карський засіб, здатен підвищити імунітет та допомогти при лікуванні різноманітних захворювань. Свіжим березовим соком лікують хворі суглоби.
Також свіжий сік господарі обов'язково вносять до раціону домашніх тварин. Це сприяє апетиту, а отже, активнішому росту тварин.
З березового соку традиційно го­тують різні смаколики. Дуже попу­лярним є квас із соку. Для його при­готування слід підсмажити в духовці декілька шматочків житнього хліба і покласти їх у дерев'яну бочку. Туди ж налити соку. А через дві доби до­дати малесеньких шматочків дубо­вої кори і вишневих гілочок, які до­дадуть квасу неймовірно тонкого и гарного аромату. Закрити бочку і на­стоювати протягом двох тижнів.
Також можна законсервувати сік на зиму. Для цього його слід закип'ятити і влити у трилітрову бан­ку. Додати 250 грамів цукру і один порізаний на скибочки лимон. А тоді закрити металевою кришкою.
Однак, заготовляючи сік, по­трібно передусім подумати ще й про берізку. Дерево повинне мати у діаметрі не менше 50 сантиметрів, і отвір для забору соку має бути на висоті од­ного метра від землі. Зробивши не­величкий отвір, вставляємо в нього ясенову лопаточку і точим сік. А в кінці сокоруху кладемо туди шматочок вати і замащуємо розведеною з водою гли­ною. Дбаючи про природу, ми дбаємо про майбут­нє своїх дітей!

При підготовці статті був використаний матеріал з газети «Батьки і діти».
Завідуюча бібліотекою-філією №13                      Г. Недвецька

вівторок, 16 квітня 2019 р.

Перепризначення субсидій


Cубсидію перепризначать


На початку наступного міся­ця відбудеться традиційний процес  на новий рік. Цьогоріч автоматичне перепри­значення субсидій стосува­тиметься трьох мільйонів домогосподарств. Іншим слід буде оновити заяву та декларацію про доходи.
Готівкову субсидію призначать тим сім'ям, у яких станом на травень-червень не буде заборгова­ності за комунальні послуги. Пенсіоне­ри отримуватимуть допомогу готівкою через Пенсійний фонд та «Укрпошту». Ті, хто ще не на пенсії, через «Ощадбанк». Ті сімї, в яких станом на травень-червень будуть борги за комуналку, переведуть на безготівкову монетизацію. Літню субсидію розрахо­вуватимуть на основі доходів грома­дян, отриманих у 3-4-му кварталах 2018 року. Допомогу на опалюваль­ний сезон 2019 - 2020 рр. на осно­ві доходів 1-2-го кварталів 2019-го. Повторно з документами заявою та декларацією про доходи у травні в управління соціального захисту на­селення необхідно буде звернутися:
1.     орендарям житла;
2.     внутрішньо пере­міщеним особам;
3.     тим сім'ям, яким субсидію призначили не на всіх зареє­строваних осіб, а фактично на тих, що проживають у помешканні;
4.     тим сім'ям, де є люди, які не працюють працездат­ного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші за мінімальну заробіт­ну плату;
5.     сім'ям, у складі яких відбули­ся зміни протягом останнього року.

За повідомленням Міністерства
 соціальної політики України

При підготовці статті був використаний матеріал з газети «Батьки і діти».
Завідуюча бібліотекою-філією №13                      Г. Недвецька