Якими можуть бути тарифи на гарячу воду й опалення у новому сезоні.
3 15 жовтня в Україні офіційно стартує опалювальний сезон. Чи не кожного споживача цікавить, що ж буде з цінами на тепло, адже навесні-влітку вартість блакитного палива була рекордно низькою. Чи вплине це позитивно на тарифи?
Ще у квітні Кабмін продовжив покладання на "Нафтогаз" спеціальних зобов'язань з продажу природного газу за пільговими цінами виробникам теплової енергії до 1 травня 2021 року,
Водночас у червні уряд прийняв зміни до порядку формування тарифів на теплову енергію і постачання гарячої води, якими передбачив, що у структуру тарифів підприємства теплокомуненерго закладатимуть середню вартість газу за минулий опалювальний сезон – це в середньому 4241 грн (без ПДВ) за тисячу кубометрів. Тому платіжки на опалення та гарячу воду будуть приблизно на рівні минулого опалювального сезону.
Тобто суттєвого зниження цих тарифів очікувати не варто?
Навпаки – більшість підприємств теплокомуненерго, які підпорядковані органам місцевого самоврядування, ініціювали зростання тарифів на показник інфляції, який минулого року становив 4,1%. Окрім того, з вересня зросла мінімальна зарплата до 5000 гривень, а з січня вона підвищиться до 6000 гривень. Це ще один аргумент для збільшення тарифів.
Зменшення тарифів на тепло і гарячу воду можливе, якщо суттєво впаде потреба у природному газі. Це можливе за умови теплої зими. Але є одна велика проблема – заборгованість споживачів та виробників теплокомуненерго перед "Нафтогазом", яка на сьогодні становить 67,5 млрд грн. Головне питання для всіх ТКЕ сьогодні – де взяти гроші на її погашення.
А от населення платить за комірне менш-більш справно – зазвичай цього не роблять лише 5% споживачів.
При підготовці статті був використаний матеріал з газети «Експрес».
Завідуюча бібліотекою-філією №13 Г. Недвецька
Немає коментарів:
Дописати коментар