Ламінат є чудовим рішенням для підлогового
оформлення приміщення.
Виробники гарантують його високу якість і тривалий час експлуатації. Але з часом на поверхні ламінованої підлоги можуть утворитися різного роду пошкодження. Через неакуратне використання можуть виникнути плями, подряпини, тріщини та деформації. Для усунення таких неприємностей не обов'язково замінювати панелі покриття, досить власноруч відремонтувати пошкоджену ділянку.
• Плями від фруктів, ягід, чаю, кави або крові бажано витерти відразу. Але в разі, якщо плями встигли засохнути, необхідно скористатися спеціальним розчином для чищення.
• Плями від кольорових олівців або косметичних засобів маслянистого походження легко видаляються сухою ганчіркою.
• Плями від фломастерів і фарби усувають універсальним розчинником або ацетоном.
Найчастіший вид пошкодження – подряпини. Вони виникають через наявність на поверхні піску і пилу, а також внаслідок механічного пошкодження.
• Простий спосіб усунення подряпин – застосування воскового олівця потрібного відтінку. Поверхню підлоги перед нанесенням на пошкоджену ділянку необхідно очистити від пилу і бруду.
• При глибоких подряпинах і тріщинах, наприклад, від пересування важких предметів, застосовують спеціальні замазки, які наносять силіконовим шпателем на Очищену поверхню подряпини. Застосування таких замазок відновлює не тільки цілісність дошки, але і захисний шар ламінату.
Причиною підняття ламінатної дошки може служити неправильний монтаж, коли при укладанні не було залишено зазору між стінами і покриттям. Ця причина усувається зменшенням ширини крайніх планок на 1-2 см.
При потраплянні на ламінат води може статися здуття поверхні. Якщо навіть після висихання набряклі дошки не відновлюють початкового стану, то слід замінити пошкоджену ділянку.
Але не завжди тільки видимі недосконалості можуть говорити про недоліки ламінованої підлоги. Психологічним подразником може служити скрип ламінату. Він виникає при помилках в підготовчому процесі укладання. Можливо, підстава під поверхнею покриття має горби, западини або будівельне сміття. Усувають проблему шляхом часткового розбирання ділянки і усунення похибок на базовій підставі. Малий зазор між планками і стіною також може викликати скрип, який можна усунути, підрізавши крайні панелі.
Для запобігання появи пошкоджень необхідно правильно доглядати за ламінованою підлогою. Для цього достатньо негайно витирати пролиту рідину, не впускати на підлогу важкі предмети і стежити за чистотою покриття, але не використовувати про цьому мокрих ганчірок. Поверхню можна протирати лише злегка вологою тканиною. А у місцях входу до будинку (квартири), де ви роззуваєтеся, прийшовши з вулиці, де можливо йде дощ чи сніг, облаштувати інше покриття, найкраще – покласти плитку.
При підготовці статті був використаний матеріал з газети «Діло хозяйське».
Завідуюча бібліотекою-філією №13 Г. Недвецька
Немає коментарів:
Дописати коментар