пʼятниця, 21 травня 2021 р.

Переоформити субсидію можна впродовж 5 місяців

Із травня 2021 року відбулися зміни програмі надання житлових субсидій. Коли і куди можна подати документи?

 Для оформлення цього виду допомоги на наступний пе­ріод громадяни, які претендують на субсидію, мають подати оновлені ЗАЯВУ і ДЕКЛАРАЦІЮ.

Відповідні документи затверджено Міністерством соціальної політики (наказ від 07.05.2021 № 242) і зареєстровано в Мін'юсті.

Час Є

Щоб уникнути утворення черг, на підставі документів, поданих протягом УСІХ п'яти місяців неопалювального періоду, тобто в травні – вересні 2021-го, житлову субсидію домогосподарствам буде призначено з травня цього року.

Урядовці закликають людей, котрі потребують підтримки держави, не підда­ватися панічним настроям, не створювати масових скупчень, адже житлову субсидію особам, які звернулися по її призначення будь-якого місяця з травня до вересня 2021-го, буде нараховано починаючи з травня цього року.

Необхідні документи

Для того щоб отримати нову субси­дію, до органів соцзахисту треба пода­ти такі документи:

- заяву про призначення й надання житлової субсидії,

- декларацію про доходи й витрати осіб, котрі звернулися по призначен­ня житлової субсидії,

- договір найму (оренди) житла (за на­явності),

- довідки про доходи (у разі зазначен­ня в декларації доходів, інформації про які немає в ДФС, ПФУ).

У разі якщо документи подано не в по­вному обсязі, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення розгляне питання призначення субсидії за умови надходження документів, які не було подано одночасно із заявою, протя­гом ЗО днів із дня подання заяви.

Зверніть увагу!

Якщо заявник не згоден із рішенням про відмову в призначенні субсидії чи з її розміром (які ухвалено на підставі державних реєстрів та ресурсів), то він сам вживає заходів щодо уточнення некоректної інформації у відповідних першоджерелах.

Кілька варіантів

Звернутися по оформлення субсидії можна одним із таких способів:

- через уповноваже­них осіб територіальних громад (зокрема старостати) і ЦНАПи;

- безпосередньо до струк­турних підрозділів з питань соціально­го захисту населення райдержадміністрацій, виконавчих органів міських рад;

-       заповнені бланки можна надіслати поштою на адресу органу соціального захисту населення;

-       через електронний сервіс, який розміщено на офіційному вебсайті Мінсоцполітики www. msp. gov. ua.

Бланки заяви і декларації можна роздрукувати з офіційного вебсайту Мінсоцполітики

 www. msp. gov. ua/news/16214.html.

 Без комісій

Щодо призначення субсидії на підставі рішень комісій, утворених органами місцевої влади та органами місцевого самоврядування, то, з огляду на внесені зміни, понад 98% випадків, які рані­ше розглядали комісії, відтепер призна­чатимуть органи соціального захисту населення самостійно на підставі доку­ментів, що подали громадяни.

Отже, усім домогосподарствам, які отримували субсидію за рішенням за­значених комісій, субсидію на наступ­ний період призначать безпосередньо органи соціального захисту населення. До того ж термін розгляду документів у таких випадках скорочується втричі – із ЗО до 10 днів.

 

При підготовці статті був використаний матеріал з газети «Пенсійний кур’єр».

Завідуюча бібліотекою-філією №13                     Г. Недвецька

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар