10 важливих правил схуднення
Відомо, що секрет схуднення полягає у строгому дотриманні дієтичного харчування, регулярних заняттях спортом і, звичайно ж, у мотивації. Однак суворе дотримання дієти і фізичні навантаження не єдині в досягненні ідеальної фігури. Психологи і дієтологи впевнені: якщо змінити деякі свої звички, можна завжди залишатися у хорошій формі і чудово почуватися.
Отже, 10 правил схуднення:
1. Відмова від солодких і газованих напоїв. Багато хто навіть не може собі уявити, скільки насправді калорій міститься у солодких напоях. Щоб трохи зрозуміти ситуацію, досить простих математичних підрахунків: стандартна чашка чаю з двома ложками цукру містить приблизно 70 ккал, без цукру – 10 ккал. Скільки в середньому чашок за день випиває людина – від 3 до 6. За калорійністю це можна прирівняти до 1 -2 прийомів їжі, тож доцільно замінити таке питво на чисту воду з лимоном або чай без цукру.
2. Пити більше води. Якщо пити більше чистої води, то обмінні процеси в організмі будуть проходити набагато швидше.
3. Їсти з маленьких тарілок. Дієтологи рекомендують для зниження ваги приймати їжу маленькими порціями, але 5-6 разів на день. Якщо їсти з маленьких тарілок, насичення відбуватиметься швидше, оскільки більша частина тарілки буде зайнята їжею і складатиметься враження, що їжі багато. Важливо їсти не кваплячись і ретельно пережовувати кожен шматочок.
4. Дотримуватися режиму харчування. Необхідно привчити себе їсти в один і той же час. І в жодному разі не пропускати прийомів їжі, бо для організму це певний стрес, що може стати сигналом для накопичення жирової тканини.
5. Відмова від шкідливих продуктів. До шкідливих продуктів відносять напівфабрикати, майонез, чіпси, шоколадні батончики й інші джерела так званих порожніх калорій. У таких продуктах міститься велика кількість трансжирів, які накопичуються в організмі і стають причиною зайвої ваги.
6. «Правило яблука». Коли виникає бажання перекусити, це не завжди означає, що організму необхідна їжа. Можливо, варто просто випити води або щось пожувати. Щоб перевірити, чи справді ви зголодніли, необхідно подумати, чи хотілось би вам зараз з'їсти яблуко.
7. Не упускайте можливості порухатися. Кожен, навіть незначний рух – це спалювання калорій, тому не слід спрощувати собі життя всіма можливими способами.
8. Не відмовляйтеся від ранкової зарядки. Кілька ранкових вправ здатні подарувати заряд бадьорості на цілий день, а це означає, що протягом дня ви будете продовжувати більше рухатися і спалювати більше калорій.
9. Більше спати. Якщо людина висипляється, у неї в крові присутня достатня кількість гормонів апетиту – греліну і лептину. Недосипання ж призводить до зниження їх концентрації, через що їжа погано перетравлюється і відкладається в жир.
10. Мотивація. Для того, щоб швидко і ефективно схуднути, а також зберегти досягнутий результат, необхідна позитивна й сильна мотивація.
Бути здоровим, струнким, підтягнутим і бадьорим – це гідна мотивація на шляху до ідеальної фігури.
При підготовці статті був використаний матеріал з газети «Добре здоров’я».
Завідуюча бібліотекою-філією №13 Г. Недвецька
Немає коментарів:
Дописати коментар