пʼятниця, 1 жовтня 2021 р.

Смачні поради

ВАША ДУХМЯНА КАВА ГОТОВА!


Найкращий порятунок від осін­ньої нудьги – філіжанка аромат­ної зігріваючої кави. Але щоб готувати збадьорливий напій за всіма правилами, для нього потрібна хороша турка. Люди століттями відточували май­стерність приготування цього напою саме в ній. У чому ж її відмінність?

ЩО ВУЖЧА ШИЙКА, ТО КРАЩЕ

Найважливіше – це форма. Тур­ка повинна бути схожа на глечик. Саме завдяки конічній формі, коли наливаєте каву в чашку, гуща зали­шається в турці. Вузьке горлечко є обов'язковою умовою, воно повин­но бути меншим за дно вдвічі. Пінка, що підніматиметься, накопичуєть­ся в ньому і виконує функцію кірки – завдяки цьому кава насичується яскравим, неповторним ароматом. Широка основа рівномірно нагріває воду, яка поступово вбирає в себе смак мелених зерен. І що товще дно, то рівномірніше прогрівання. Щоб акуратно налити каву в чаш­ку, не пошкодивши пінку, потрібна воронка – невеликий носик. Для однієї порції 200 мл об'єму турки достатньо.

Ручка у турки повинна бути дов­гою, розташованою під кутом. За таку зручно триматися, не від­чуваючи жару, що йде від плити. З матеріалів – краще дерев'яна, оскільки металева швидко нагрі­вається.

МІДНА ТУРКА-КЛАСИКА

Багато хто з кавоманів ствер­джують, що найкраща турка для кави – мідна. Посуд з міді підхо­дить для приготування на газових і електричних плитах, а також для варіння на піску. У чому її перева­га? Мідь рівномірно нагрівається по всій площі виробу, що важливо для приготування напою. Відомо, що каву кип'ятити не можна, якщо ж посудина нерівномірно нагріта, то на дні напій уже кипить, а на по­верхні тільки починає утворюва­тися пінка, що недобре для смаку.

Глина – хороший матеріал для кавового посуду. Але її недолік – крихкість (особливо якщо мити відразу після приготування). Плюс вона вбирає запахи, тож готувати в ній доведеться каву одного сор­ту (близько 120-240 грн).

Нержавійка була б непоганим варіантом, але вони не випуска­ються в класичному вигляді – з широким дном і вузькою шийкою. Смак напою в таких турках вихо­дить неоригінальним.

ВАРИМО ЗА ПРАВИЛАМИ

За класичним рецептом для приготування 100 мл кави в тур­ці знадобиться 1 столова ложка з гіркою меленої кави (але ви мо­жете скорегувати пропорції, щоб отримати більш чи менш міцний і насичений напій). Насипте каву в підігріту турку та залийте полови­ною гарячої води (не окропу). До­чекайтеся виходу повітря з кави. Долийте воду, що залишилася, але не більше, ніж до місця звуження турки. Нагрійте ємність на мало­му вогні. Приблизно через хвили­ну розмішайте каву. Слідкуйте за туркою: щойно піна почне підніма­тися, зніміть з вогню (деякі знавці рекомендують довести до спіню­вання тричі, прибираючи і підно­сячи турку до вогню). Перелийте каву в підігріту чашку. Зачекайте дві хвилини, щоб кава настоялася – гуща опуститься на дно, а про­цес насичення напою смаком і ароматом завершиться.

Не варто нехтувати якістю во­ди, в якій вариться кава. Адже це один із двох інгредієнтів напою. Головне – жодної води з-під кра­на. Хлор вб'є весь смак, що не додасть вашій каві вишуканості. Використовуйте бутильовану або очищену.

«Карамельна» по-львівськи

КАВА З КАРАМЕЛЬНИМ ЦУКРОМ ЩЕ БІЛЬШ АРОМАТНА.

Злегка нагріти турку.

Всипати в неї чайну ложку (або на ваш смак) цукру.

Тримати цукор до потемніння на слабкому вогні.

Влити 100 мл гарячої води і закип'ятити суміш.

Додати по столовій ложці меленої кави і холодної води.

Довести до утворення пінки на слабкому вогні.

Зняти турку, почекати 2-3 хв: і вилити в прогріту чашку.

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар