вівторок, 14 серпня 2018 р.

Поради молодим батькам: перший раз у дитячий садок


                                 ЯК АДАПТУВАТИСЯ БЕЗБОЛІСНО

Вам нарешті дали місце в дитячому садку. Ви робите або вже зробили медкарту, і вам стає дедалі більш лячно. А раптом дитині в садочку буде погано? Раптом син чи донька не подру­житься з іншими дітками? А що, якщо малюк рюмсатиме вранці або й узагалі садок зненави­дить? Як пом'якшити адаптацію до дитсадка і полегшити цей непростий період і дітям, і бать­кам? 
СПОЧАТКУ ПРО ТЕ ЩО НЕ ТРЕБА РОБИТИ
Не треба заздалегідь привчати дитину до самостій­ності! Не потрібно тягнути паросток угору, щоб ріс швидше. Діти найкраще розвиваються в атмосфері любові й тепла Тому насичуйте дитину своєю любов'ю, везіть на канікули, якщо це заплановано. Грайтеся з нею, гуляйте, малюйте, ліпіть. Нехай малюк до виходу в садок буде задоволеним життям, безтурботним і впевненим у вашій любові та в стабільності життя!
 А ТЕПЕР ПРО ТЕ, ЩО РОБИТИ ПОТРІБНО
1. Ходити з дитиною біля дитячого садка. Щоб мале­чі захотілося туди - на ті дитячі майданчики, гратися з тими дітками. Цей прийом добре спрацьовує з активни­ми малюками, які люблять дитячі майданчики і дитячі компанії.
2. Попросіть дозволу у завідувачки дошкільного закла­ду погуляти з дитиною територією садочка. Краще, коли там порожньо, не під час загальної дитячої прогулянки, щоб не довелося пояснювати карапузу, чому не можна до дітей (а до дітей не можна).
3. Попросіть дозволу подивитися групу (можуть не до­зволити).
4. Познайомтеся з вихователькою. Відпустка у вихо­вательок два місяці, і ви встигнете познайомитися з нею або, у червні, або у другій половині серпня. Можна до­мовитися з вихователькою, щоб вона вручила малюкові начебто від себе сюрприз, заздалегідь приготовлений вами. Нехай дитині вона сподобається!
5. Якщо ваша дитина дивиться мультфільми, можна ненароком вмикати їй мультики, де дітки і звірята ходять у садочок - про пінгвіна Поло, про свинку Пеппу.
6. Читайте книжки, де герої ходять у садок, щоб ди­тина сприйняла дошкільний заклад як норму дитячого життя, це їй допоможе (навіть якщо ви самі не вважаєте його нормою і вихід у садок вимушений).
7. Поясніть різницю між хлопчиками і дівчатками, якщо ще не пояснили, щоб у дитини не було шоку в спільному туалеті.
8. Потихеньку вчіть малюка одягатися самотужки. Не змушуйте, щоб не викликати відторгнення, а радійте кожному застебнутому самостійно ґудзику і кожному са­мостійно взутому черевичку. Позитивне підкріплення -найефективніший метод.
9. Купуючи одяг, вибирайте те, що дитина може одяг­ти сама! Штанці на резинці кращі, ніж джинси. Футболки кращі, ніж сорочки з дрібними ґудзичками. Ґудзики засті­бати корисно, звичайно, але ніхто в садку не чекатиме, поки малюк упорається з ними, його почнуть квапити, а дитина буде нервувати. Плаття для дівчаток беріть без ґудзиків і кнопок на спині. Взуття краще на липучках, а не на застібках, зимове - без шнурівок.
10. Важливо, щоб малюк сам міг сходити в туалет - сісти на унітаз так, щоб не намочити одяг, і надіти все потім у правильному порядку - спочатку трусики, потім штанці.
ДО ЧОГО ГОТУВАТИСЯ БАТЬКАМ
1. До того, що на печатках доведеться приділяти ди­тині підвищену увагу вдома. Найкраще для успішної адаптації до садка - це батьківські любов і увага перед відходом і відразу після садочка.
2. Істерики після дитсадка - це нормально! Не треба їх обривати і забороняти. Дитині необхідно випустити стрес.
3. На жаль, діти в перший рік дитячого садка можуть багато хворіти. Готуйтеся до цього морально. І завчасно продумайте, хто сидітиме з малечею і як ви домовляти­метеся з роботодавцем.

При підготовці статті був використаний матеріал з газети «Батьки і діти».
Завідуюча бібліотекою-філією №13                      Г. Недвецька

Немає коментарів:

Дописати коментар