❖Для приготування їжі намагайтеся використовувати рослинну олію. Обов'язково читайте на етикетці її склад і не купуйте олію зі штучними добавками. Ідеальна олія для смаження – оливкова, яка краще витримує високу температуру і менше інших жирів проникає в їжу.
❖Ніколи не змішуйте різні види жиру. У них різні температури кипіння, що негативно позначається на якості приготовленої їжі.
❖Коли миєте гриби, не залишайте їх надовго у воді. Гриби, як губка, вбирають у себе рідину.
❖Щоб риба вийшла соковитою, а скоринка хрумкою, смажте її на досить сильному вогні.
❖Не виливайте бульйон після варіння овочів. Його можна використати як основу овочевого крем-супу.
❖Щоб зменшити калорійність майонезу, додайте в нього натуральний йогурт або трохи молока. Ви отримаєте більш ніжну і легку заливку до салату або овочів.
❖Щоб м'ясо вийшло смачним, не смажте його більше необхідного. Чим довша термічна обробка, тим менше вологи залишається в ньому.
❖Якшо вам потрібно збити білки, додайте в них три краплі лимонного соку або щіпку солі. Білкова піна вийде більш щільною.
❖Хороша кава не повинна кипіти. В Іспанії є чудова приказка: кип'ячена кава – зіпсована кава.
Помилки під час приготування їжі
У кожного з нас є свої певні кулінарні звичаї. Нерідко смак страв, приготовлених за одним і тим же рецептом, може істотно відрізнятися.
Досить часто господині після обробки м'яса кладуть на дошку продукти, які в подальшому не будуть піддаватися термічній обробці. Незначна, здавалося б, помилка насправді дуже небезпечна для здоров'я. Щоб не заробити кишкове отруєння, заведіть одразу кілька окремих дощок для м'яса, риби, фруктів і овочів.
Кожна друга господиня відварені макарони промиває водою. Виявляється, ця кулінарна маніпуляція лише псує смак страви. Сучасні макаронні вироби готують із твердих сортів пшениці, тому перетворитися після варіння в однорідне місиво вони не можуть. Тож варіть макарони в каструлі великого об'єму, а відвар сміливо використовуйте як основу для соусу. Ви будете приємно здивовані, адже на відварі з макаронів можна приготувати дуже смачні соуси не тільки до пасти, а й до м'ясних страв.
Мити овочі і фрукти просто теплою водою можна тільки за умови, якщо вони вирощені вами. Придбані ж в супермаркетах овочі та фрукти обов'язково слід мити з допомогою щітки. Оскільки на поверхні таких продуктів міститься багато воску та інших хімічних сполук, які звичайною водою видалити неможливо.
Не використовуйте теплу воду для розморожування м'яса. Така помилкова дія рівноцінна розміщенню м'яса на прилавок, залитий сонячним світлом. Щоб запобігти поширенню бактерій в середині замороженого шматка м'яса, послідовно розморожуйте продукт у герметичній упаковці в холодній воді. Ну, а, щоб процес протікав швидше, просто міняйте кожні 20-30 хвилин воду на свіжу.
Довго не зберігайте продукти в холодильнику. М'ясо птиці і морепродукти можна зберігати в холодильнику не довше двох днів. А розморожені відбивні зі свинини і стейки з яловичини – не більше п'яти днів. Тому, якщо не збираєтеся готувати м'ясо і морепродукти найближчим часом, краще покладіть їх у морозилку.
Про те, що картоплю необхідно попередньо вимочувати перед тим, як варити, знають одиниці. Річ у тім, що при значному підвищенні температури концентрація небезпечної речовини акриламіду в картоплі різко зростає. При регулярному поїданні картоплі з високим вмістом цього компонента існує ризик розвитку злоякісних новоутворень і багатьох недуг, аж до хвороби Альц-геймера. Зменшити обсяг акриламіду в картоплі можна тільки вимочуванням її у воді протягом двох годин.
Занадто довго готувати морепродукти і печінку не потрібно. Наприклад, ті ж кальмари, які багато хто перетримує на плиті. В результаті заморський делікатес стає гумовим і неїстівним. Теж саме зазвичай відбувається і при приготуванні печінки. Для приготування морепродуктів достатньо дві-три хвилини, а для приготування печінки – 10 хвилин.
При підготовці статті був використаний матеріал з газети «Проскурів».
Завідуюча бібліотекою-філією №13 Г. Недвецька
Немає коментарів:
Дописати коментар