четвер, 24 листопада 2016 р.

Які спеції корисні?



5 спецій, які знищують бактерії та зміцнюють імунітет


 Якщо у стравах багато спецій?  А чи не шкідливі вони?
Досвідчена господиня знає: зробити страву смачнішою й пахучішою можна, додавши приправ. Однак це ще не все. Завдяки корисним властивостям деяких рослин їх варто споживати потроху, але регулярно.
Навіть дрібка простих приправ допомагає зміцнити імунну систему, зменшити запалення клітин, очистити організм від шлаків і токсинів, схуднути.
Тож вивчите найпоширеніші спеції, які напевно маєте на кухні, і сміливо додавайте в улюблені страви!
ОРЕГАНО (МАТЕРИНКА)
Без орегано просто неможливо уявити собі італійську кух­ню. Однак, крім неповторного смаку, ця приправа має уні­кальні цілющі властивості.
Корисні властивості: заспокоює нервову систему; має висо­ку антибактеріальну активність; нормалізує роботу органів травлення; посилює перистальтику кишківника; має жовчо­гінну та сечогінну дію; зміцнює імунітет; діє як сильний по­тогінний і відхаркувальний засіб при бронхіті та бронхіа­льній астмі.
Куди додавати: в яєчню; овочеві супи; піцу; приправи для салатів; соуси; другі страви.
РОЗМАРИН
У давнину рослину розмарин вважали символом достатку, процвітання й вічності. У деяких країнах донині збереглася традиція дарувати гілочку розмарину молодим на щастя і до­бробут.
 Корисні властивості:
знімає стрес і нервову на­пругу; тонізує організм при за­гальному виснаженні; підси­лює потенцію; лікує застудні захворювання; має протиза­пальні, тонізуючі, ранозагою­вальні, жовчогінні, антидеп­ресивні та антиоксидантні властивості.
Куди додавати:
у м'ясні та рибні страви; ма­ринади; трав'яні чаї.
ЧЕБРЕЦЬ
Дуже корисна рослина, дія її антиоксидантної активності прирівнюється до вітаміну Е.
Корисні властивості:
має потогінну, протизапаль­ну та протимікробну дії; зміц­нює імунітет; підвищує праце­здатність; запобігає розвиткові імунітет простатиту; усуває статеву сла­бкість.
Куди додавати:
у салати; супи; тушковані страви; всі страви з яєць; соу­си.
КУРКУМА
Це рослина сімейства імбир­них, корисні властивості якої неможливо недооцінити. За останніми даними куркумін, що входить до складу припра­ви, допомагає пригнічувати ракові клітини.
Корисні властивості:
очищає організм; позитивно впливає на травлення; знімає запалення; має детоксикацій-ний та жовчогінний ефекти; вважається потужним антиок­сидантом; покращує стан шкіри; відновлює захисні сили організму; сприяє схудненню.
Куди додавати:
у супи; рагу; рис; плов.
ШАВЛІЯ
Приправа, яка чудово допо­магає впоратися із застудою і болем у горлі.
Корисні властивості:
очищає кишківник; виво­дить токсини й шлаки;сприяє схудненню; володіє антиокси­дантними властивостями; змі­цнює імунітет; допомагає у лі­куванні кашлю та нежитю.
Куди додавати:
у смажені й тушковані ово­чі; м'ясні та рибні страви; со­уси; супи; рагу.
Перевірте, чи є у вас вдома приправи, які, безсумнівно, зміцнять ваш організм і захи­стять його від простудних за­хворювань у холодну пору року.
Розкажите друзям про ко­рисні властивості цих спецій. Можливо, вони теж не відмо­вляться зміцнити організм пе­ред настанням холодів!

При підготовці статті був використаний матеріал з газети «Факт».
Г. Недвецька, завідуюча бібліотекою-філією №13       

Немає коментарів:

Дописати коментар