вівторок, 16 травня 2017 р.

Щоб дітвора полюбила книжки



Як прищепити дитині цікавість до читання?


Перш ніж навчити дитину читати, ви повинні зрозуміти її освітні особливості. Визначте, лінується ваша дитина читати чи ні. Це легше зробити, якщо ви постійно настав­ляєте дитину на читання.
Ось деякі ефективні способи, які до­поможуть привчити дитину до читання.
1. Читайте дитині перед сном. Вона може навчитись читати ще до першого класу школи. Дослідження показують, що регулярне читання в період станов­лення дитини закладає основу й забез­печує надійну платформу для майбутніх успіхів. Щодня приділяйте якийсь час для читання дитині перед сном.
2. Час від часу читайте дитині вго­лос. Читання вголос перетворює ди­тину на кращого читача. Таке читання стимулює комбіновану діяльність, під­вищуючи рівень ентузіазму дитини. Чи­тання базується на навчанні знання мо­ви у друкованій формі. Нехай ваша ди­тина розглядає книжки з ілюстраціями, фотографіями, розвиваючи таким чи­ном любов до читання.
3. Читайте з дитиною вітальні листів­ки. Відведіть дитину в магазин, де про­дають вітальні листівки, і читайте їй ві­тання. Попросіть її вибрати листівки з найкращими привітаннями. Також попросіть дитину вибрати листівку до певного свята, наприклад, до дня на­родження, Різдва тощо. Це має сподо­батись вашій дитині, допоможе їй на­вчитися читати.
4. Навчіть дитину писати листи та ве­сти щоденник. Написання листів і ве­дення щоденника – ефективні способи спілкування з іншими людьми. По­просіть дитину написати листа родичам і улюбленим знаменитостям. Допомо­жіть їй у цьому. Це поліпшить навички і читання, і письма дитини одночасно.
5. Бавтеся у словотвірні ігри та ігри, пов'язані з читанням. Наприклад, розв'язуйте кросворди, головоломки, складайте пазли.
6. Відвідуйте з дитиною бібліотеку. Не­хай дитина ознайомиться з широким спектром газет, книжок і журналів. Та­кож ознайомте її з інтернетом. Пошуки в інтернеті допомагають розвивати на­вички читання й дослідження, що до­поможе їй добре вчитися.
7. Працюйте з дитиною. Читайте з ва­шою дитиною якомога частіше. Це до­поможе їй на уроках мови й літератури. Ваша присутність разом з її зусиллями дасть більше результатів. Однак зробіть так, щоб дитина частину навчального часу проводила самостійно, бо залеж­ність від вашої присутності може ви­кликати в неї проблеми в майбутньому.
8. Будьте оптимістами. Якщо дити­на зіткнулася з проблемами при чи­танні, уникайте негативних комента­рів. Замість цього переконайте ліпи ну докладати більше зусиль. Крім того, не забудьте хвалити дитину за гарне на­вчання.
9. Дбайте про здоров'я дитини. Докла­діть усіх зусиль, щоб ваша дитина ма­ла час на відпочинок і повноцінно хар­чувалася. Це допоможе їй залишатися здоровою та швидко оволодівати знан­нями. Ваша дитина витрачає багато ро­зумової енергії на читання й письмо. Також вона повинна споживати здо­рову їжу для підтримки хорошого зору. Тому продукти, багаті на омега-3 жирні кислоти, конче потрібні для розумо­вого розвитку.

При підготовці статті був використаний матеріал з газети «Факт».
Завідуюча бібліотекою-філією №13                      Г. Недвецька

Немає коментарів:

Дописати коментар