четвер, 25 листопада 2021 р.

Слушні поради

У грудні приманюють птахів у сад


 
Узимку потрібно захистити сад від морозів і гризунів: молоді дерев­ця обв'язати сіткою, щільною тка­ниною або плівкою, поряд поклас­ти гілочки полину для відлякуван­ня мишей.

Слід утрамбувати сніг навколо стов­бурів, щоб зруйнувати нори гризу­нів. Також це збагатить землю воло­гою. Якомога більше снігу нагортають у пристовбурові круги смородини, ма­лини, аґрусу й на грядки суниці.

Треба принадити в сад птахів, щоб ті знищили шкідників. Для цього роз­вішують годівниці. З дерев зривають висохлі плоди. Вони можуть бути за­ражені грибком чи шкідниками. Слід повторно побілити стовбури, якщо дощі змили вапно. Це захистить від морозу і сонячних опіків.

У грудні обрізають смородину, аґрус і малину, якщо цього не зробили ра­ніше. А також дерева з високою зи­мостійкістю – яблуню, сливу, виш­ню та грушу. Зрізи змащують олійною фарбою. Садовий вар бажано взимку не застосовувати. Найкраще гілля об­різати в дні Плоду і Цвіту. Можна за­готовити живці для щеплення.

Подбайте про врожай. Коренепло­ди й картоплю найкраще зберігати за температури +2...3°С та відносної вологості повітря 80-85%. Перевір­те термін придатності насіння, що ли­шилося з минулого сезону. Придбайте посівний матеріал нових сортів.

Укрийте троянди, деревовидні піво­нії й гортензії. Перевірте закладе­ні на зберігання бульби жоржин, гла­діолусів, бегоній. Зрубувати ялин­ки та обрізати гілки для новорічних і різдвяних прикрас краще у дні Цвіту. Тоді даватимуть гарний аромат і довго зберігатимуться.

 

При підготовці статті був використаний матеріал з джерела «Газета по-українськи».

Завідуюча бібліотекою-філією №13                     Г. Недвецька

 

Немає коментарів:

Дописати коментар