пʼятниця, 1 вересня 2017 р.

День Знань




Віртуальна подорож: «Україна від А до Я»
       

Синє небо… колосся озимих…
  На флагшток і – хвилююча мить!
Прапор твій, дорога Україно,
  Понад світом усім майорить!
 (Галина Корицька «Незалежність твоя, Україно»)  


                          


У глибину століть сягає історія нашого народу, і чим більше минає часу, тим яскравіше ми уявляємо її.
Україна земля прапращурів і наших батьків, земля героїчного народу. Його історія переповнена драматизмом, славою і вічним тяжінням волі. Наші предки зберегли і нам передали неоціненні скарби: не тільки землю й те, що є в ній і на ній, а й мову, пісні, звичаї – все те, що ми звемо нашим рідним, українським.  
Нещодавно ми святкували  двадцять шосту річницю Незалежності України. І сьогодні, першого вересня, в День Знань працівники бібліотеки-філії №13 провели святкову віртуальну подорож: «Україна від А до Я» з учнями 11 класу ЗОШ №14 (кл. кер. Сіпова О.В.). 



А – Андріївський узвіз, Б – булава, В – вишиванка… У кожної країни є певний набір понять-символів, із якими її асоціюють як громадяни, так і етнічні сусіди. Так, для кожного українця глибоке символічне значення мають вишиванка та вінок, калина і барвінок, гетьманська булава, тризуб тощо. 

Даний захід був спрямований на те, щоб учні поглибили знання про найвидатніші історичні пам’ятки, найвідоміші та найбільші міста, популярні туристичні центри, та знакові історичні постаті. До того ж учні 11 класу здобули інформацію про фольклорно-етнографічні особливості українського етносу: традиційні свята, одяг та їжу, а також детальніше ознайомились із мистецькою культурою українців у вигляді абетки України. 


 «Україна – це наша земля, наш рідний край, наша країна з багатовіковою славною історією, мудрими людьми, чарівними піснями, що дивують світ, з багатими народними традиціями, мальовничими картинами природи. Україна – це історія народу, що протягом віків боровся за свою свободу і незалежність», – сказала на завершення заходу бібліотекар Бердага А.В.
Такі заходи необхідно проводити, аби стимулювати в учнів інтерес до історії України; розвивати почуття відповідальності за долю своєї держави; виховувати почуття патріотизму та національної гідності.
А. Бердага, бібліотекар бібліотеки-філії №13   

Немає коментарів:

Дописати коментар