пʼятниця, 27 жовтня 2017 р.

6 порад для успішного навчального року вашого школяра




Школа – це велика проблема для сім’ї. Стільки турбот і нервів! Як же ми можемо допомогти дітям, якщо вони не хочуть вчитися? Як їх заохотити?




Початок нового навчального року не має бути чимось жахливим для вас і вашої дитини. Адже ви може­те допомогти йому гарно почува­тися протягом навчального року,
Як батьки, ми намагаємося зробити все, щоб допомогти дитині "пережи­ти" початок нового навчального ро­ку, не втративши позитивний настрій і ентузіазм. Ми – найважливіші люди в житті дитини, і нині саме час підтрима­ти школяра. Невелика підготовка, по­слідовність, позитивний настрій, лю­бов і трохи мотивації все, що потріб­но вашій дитині на цьому етапі!
1. ЗАОХОЧУЙТЕ ДО НАВЧАННЯ
Зізнаємося чесно, всі ми мріємо ви­ростити дитину, яка змінить світ. Але для цього зовсім не обов'язково прак­тикувати якісь особливі підходи до ви­ховання. Так, ви можете підштовхува­ти її до побудови того життя, якого ви для неї хочете. Але ви повинні розумі­ти, що сама вона може цього не хоті­ти. Тому краще заохочуйте дитину в її інтересах, дайте вибрати, чим цікавишся, приділяйте ним інтересам якомо­га більше часу.
Нехай не буде навчальний рік, при­свячений інтересам і творчості вашої піниш! Почніть просто тепер: замість того щоб зосереджуватися на навчаль­ному плані й весь час проводити за до­машнім завданням, поговоріть з малю­ком, чим він би хотів зайнятися, окрім школи. Мистецтво, музика, рукоділля, спорт – все, що завгодно, що допомо­же відкрити нові можливості вашому школяреві.
2. НЕ БУДЬТЕ ЗАНАДТО СЕРЙОЗНИМИ БАТЬКАМИ
Ви помічали, скільки задоволення от­римують дітки, коли бавляться? Те, що ми виросли, не означає, що нам завж­ди потрібно бути серйозними. Щоб ди­тина не була перевантаженою і насоло­джувалася навчальним роком, не насі­дайте на неї з домашньою роботою, як тільки вона приходить додому. Знайдіть час погратися, повеселитися, провести час з нею, особливо, якщо ви будете зай­матися тим, що їй подобається і цікаво.
Деякі діти люблять активні ігри й про­гулянки на вулиці, інші – спокійні на­стільні ігри, а ще інші взагалі можуть на­солоджуватися лежанням з батьками на дивані в тиші. Піддайтеся бажанням та інтересам дитини – в цьому немає ні­чого поганого. А потім беріться за до­машні завдання.
3. РУТИННИЙ ГРАФІК
В ідеалі, вводити малюка в "шкільний графік" потрібно за декілька тижнів до початку навчального року – це допомо­же згладити перехід від канікул до нав­чання. Графік вносить порядок у наше життя, допомагає легше справлятися з поставленими завданнями і все всти­гати. Постійність – ключовий фактор у розкладі школяра, але найбільш важ­лива ранкова рутина.
Ранкова рутина задає тонус прийдеш­ньому дню. Тому ваш ранок і ранок учня мають бути чітко впорядковані. Ранко­ва рутина повинна бути простою: про­кинулися, привели себе в порядок, по­снідали, зібралися і пішли. Для цього ще і вечора вирішуйте, хто о котрій пови­нен встати, а потім наставляйте будиль­ники або самі всіх будіть. Переконайте­ся, що школяр висипається, але не да­вайте йому "переспати" — це так само шкідливо, як і недосипання.
4. ДОЗВОЛЬТЕ ПОМИЛЯТИСЯ
Вірите чи ні, але краще, що ви можете зробити, щоб допомогти дитині досягти успіхів — це дозволити їй помилятися. Це стосується і навчання. Звичайно, це йде в розріз із батьківською філософією, але якщо не дозволяти дитині вчитися на своїх помилках, в дорослому житті вона буде нездатна приймати правиль­ні рішення і зазнає невдачі при першо­му такому випадку.
Опікуючи школяра тепер (наприклад, зриваючись і біжучи до школи, коли він забув зошити вдома), ви вважатимете се­бе хорошими батьками. Але врешті-решт так ви виховаєте несамостійну людину. Якщо ж ви дасте дитині можливість по­милятися, вона буде думати, як не зро­бити помилку наступного разу.
5. ПІДГОТОВЛЯЙТЕ ВСЕ ЗВЕЧОРА
Ця порада корисна не тільки дітям, а й дорослим. Така організованість і пла­нування допоможуть досягти успіхів у навчанні й у дорослому житті. Приді­літь ввечері перед сном декілька хви­лин тому, щоб зібрати рюкзак, підготу­вати одяг, продумати, що буде складено в ланч-бокс школяра і т.д. Таким чином ви уникнете ранкового хаосу, зборів у поспіху, забування чогось важливого.
6. ДАВАЙТЕ ДИТИНІ ЧАС ВІДНОВИТИ СВОЇ СИЛИ
Сучасний ритм життя дуже наси­чений, і в школярів у тому числі. Але пам'ятайте, що дитина повинна ще й встигати відновлюватися, і під час на­вчального року це особливо важливо. Тому не потрібно записувати її на всі гуртки й секції, які вам пропонують. На­вчіть малюка знаходити час "для себе" і проводьте вихідні всією сім'єю, відвідувайте культурні заклади міста, зокрема бібліотеки м. Хмельницького, де для себе та своїх близких знайдеться дуже багато цікавої інформації,  книг та гарного настрою!

При підготовці статті був використаний матеріал з газети «Факт».
Завідуюча бібліотекою-філією №13                      Г. Недвецька

Немає коментарів:

Дописати коментар